GAZ-SYSTEM

GAZ-SYSTEM jest spółką Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem firmy jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Odpowiadamy za zarządzanie najważniejszymi gazociągami oraz rozbudowę sieci przesyłowej w Polsce.

Do 2023 roku GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dalsza rozbudowa krajowej sieci przesyłowej, w tym powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń międzysystemowych z Litwą, Słowacją i Czechami wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój europejskiego systemu przesyłowego.

Więcej informacji: www.gaz-system.pl

GAZ-SYSTEM jest także odpowiedzialny za realizacje Baltic Pipe – strategicznego projektu infrastrukturalnego mającego na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim.Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. Równocześnie Baltic Pipe pozwoli na przesył gazu z Polski do Danii i Szwecji.

Więcej o projekcie: www.baltic-pipe.pl

GAZ-SYSTEM jest też właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Więcej informacji: terminallng.gaz-system.pl

GAZ-SYSTEM

Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!